Žilková zažila u soudu o výživné šok! Netušila, jaký astronomický příjem má její manžel!

I když žádost o rozvod podal manžel herečky Veroniky Žilkové (61) už loni v srpnu, zatím neproběhlo v tomto směru ani první líčení u soudu.

Není to proto, že by si to Martin Stropnický rozmyslel, ale nejprve se musí vyřešit, jak se podělí s manželkou o střídavou péči o jejich dosud nezletilou dceru Kordulu (17), včetně výživného. Zejména finance jsou kamenem úrazu. Po prvním líčení se zdá, že se k placení český diplomat, politik a bývalý herec moc nemá. S manželkou se natahoval dokonce io to, zda má přispět ke koupi koně pro Kordulu. Když teď Žilková zjistila, jaký má příjem, není divu, že ji to pořádně vytočilo.

Veronika Žilková byla rozhořčena z manželovy neochoty financovat výchovu a péči o jejich dceru, jak prý vyplynulo na listopadovém soudním líčení. “ Jak jsem se dozvěděla u soudu o výživném na naši dceru Kordulu – do té doby to bylo pro mě utajeno – jeho příjem je 480 tisíc korun měsíčně. Značnou část tvoří jeho vysoký plat,“ šokovala částkou dosahující v přepočtu 20 tisíc eur  . “ Rozvod, který můj manžel podal v polovině srpna, je pozastaven. A bude, dokud nevyřešíme péči o nezletilé dítě, které máme spolu,“ vysvětlila, proč neřeší i rozvod.

není jednoduché dospět k přesnému údaji o výši příjmu Martina Stropnického v pozici velvyslance. Podle odpovědi, kterou obdrželi z Ministerstva zahraničních věcí odvolávajíc se na zákon o svobodném přístupu k informacím, je Stropnický zařazen do 15. platové třídy a 12. platového stupně. Má také nárok na osobní příplatek, to jsou však velmi obecné údaje. “ MZV dospělo k závěru, že v posuzovaném případě převážil zájem na ochranu soukromí jmenovaného velvyslance, jelikož nelze vyloučit, že požadované informace mohou podnítit k poškození jeho legitimních zájmů, a proto není jeho plat uveden v konkrétních číslech,“ zdůvodnili svou málo konkrétní odpověď .

Plat současného velvyslance v Izraeli se pohybuje mezi 75 000 a 80 000 korun hrubého měsíčně. Kromě platu mu náleží i příspěvek na životní náklady. Ministerstvo zahraničních věcí poskytlo vzorec, na jehož základě se výsledná částka počítá. Podle tohoto výpočtu má Stropnický nárok na částku přes 12 tisíc dolarů a tedy v součtu s platem to spolu dává dohromady přibližně 15 000 eur měsíčně. K tomu je třeba připočítat jeho starobní důchod, honoráře za herecké a překladatelské výkony a případně i příjem z pronájmu jeho dvou bytů v osobním vlastnictví v širším centru Prahy. Platit výživné na dceru má tedy z čeho, a je-li pravda, co říká Žilková, že jen těžko je ochoten pustit korunu, tak mu to rozhodně neslouží ke cti. Už si jen počkat na verdikt soudu, který by měl vzít v úvahu Stropnického mimořádně vysoký příjem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *