Bohdalová je na tom špatně a vyhlídky nejsou optimistické! Bude to už jen horší..!

Ještě donedávna se zdálo, že legendární herečka Jiřina Bohdalová (91) je nezmar a jen tak ji něco neskolí.

Svou devadesátku slavila snad celý rok, přičemž s elánem rozdávala plnými přehrštími humor a dobrou náladu. Loni v prosinci bylo proto velkým překvapením, když se kvůli zdravotnímu stavu herečky začala rušit představení. Nedávno ohlásila, že ruší všechna svá vystoupení i na celou nadcházející sezónu. Nejnovější je další jóbovkou, že její zdravotní problém není na krátko.

‚Všichni příznivci Jiřiny Bohdalové jsou zajisté zarmouceni, že ji neuvidí hrát minimálně několik měsíců. „Lékaři mi doporučili věnovat zbytek letošní sezóny důkladné rekonvalescenci,“ uvedla před časem sama herečka pro Blesk. Bohužel podle nejnovějších zvěstí je možné, že si už nezahraje nikdy. „Opět ji hospitalizovali, bylo to přísně tajné, aby se to nedozvěděla média,“ citovaly v Sedmičce dobře informovaný zdroj. Do nemocnice za mámou pravidelně chodila její dcera Simona Stašová, která tam také nocovala.

Stašová nese stav své slavné mámy velmi těžko. “ Mnohdy plakala. S její maminkou je to opravdu špatné, “ prozradil nejmenovaný zdroj. “ Jiřina má velmi vážně nemocné plíce. Je na dýchacím přístroji, lékaři ji propustili domů s tím, že, bohužel, už to bude jen horší, “ šokuje skutečně velmi vážně znějícími slovy. O této nemoci s možnými fatálními následky ale sama Bohdalová loni v prosinci pomlčela a za důvod jejích problémů uvedla něco jiného.

Už loni v lednu ale trpěla bolestí kvůli prasklému obratle. Po menší autonehodě v prosinci ho opět řádně pocítila. “ Boletivo jsem si pohnula s páteří. Najednou jakoby mnou prošel nůž, “ popsala Jiřina své pocity a bolesti páteře jí neutichaly prý ani po užívání léků. Musela být proto hospitalizována, ale krátce před vánočními svátky byla propuštěna do domácí péče. Troufla si dokonce ještě vystoupit na vánočním večírku divadla Broadway. Nedalo se ale přitom nevšimnout, že má potíže s dýcháním. Na přelomu let se měl její stav prudce zhoršit.

‚Ikonická česká herečka má problémy s plícemi už ale léta. Zřejmě jí k tomu „dopomohlo“ vášnivé kouření cigaret, kterého se jí ale podařilo už dříve zbavit. “ Zdraví je to nejcennější, co máme, “ uvědomila si Jiřina, když začala pociťovat typické příznaky rozedmu plic, jako je dušnost, která se zpočátku projevuje jen při námaze. S postupem času a zhoršováním onemocnění se objevuje už i při menší námaze, až je vnímána i při běžných činnostech. Bohdalové přitížily jistě i její loňské časté virózy, ale na druhé straně, být v 91 letech bez zdravotních problémů je již dříve nevídané, zbývá jen věřit, že to Jiřinka zvládne a ještě neřekla poslední slovo.

Související Příspěvky