Je konec? S Jiřinou Bohdalovou je to horší, než se zdálo: Pohled na ni mluví za vše !

Jiřina Bohdalová si z úst lékařů vyslechla krutý verdikt. To, na co se tak moc těšila, už nebude…

Jiřina Bohdalová (91) svým uměním rozdává radost již celá desetiletí. Před diváky se cítí jako ryba ve vodě, a je jedno, jestli je to na jevišti v divadle při divadelních představeních či při jiných vystoupeních nebo před kamerou. Jenže teď se převalilo něco, co nechtěl nikdo slyšet. Legendární Bohdalka přiznala, že s její kariérou je konec, možná ne definitivní, na pár měsíců však určitě. Od lékařů si totiž vyslechla krutý verdikt. Jaká je tedy skutečná pravda o jejím zdraví?

„Lékaři mi doporučili věnovat zbytek letošní sezóny důkladné rekonvalescenci,“ sdělila Blesku herečka. Týká se to všech divadelních představení a jiných vystoupení, které má v diáři na příštích několik týdnů až měsíců. „A to včetně představení Gin Game v Divadle Na Jezerce s Milanem Kněžkem. Kvůli Honzi Hrušínskému, Milanovi i divákům jsem do poslední chvíle doufala, že je odehrajeme, ale je poctivé říci, že se v těchto dnech necítím na stoprocentní výkon. Herec musí být fit,“ přiznala oblíbená herečka

Přestože zprávy od lékařů nejsou zrovna příjemné, Jiřina se snaží být optimistická: „Věřím, že mi jaro vlije sílu do žil as diváky se zase uvidíme,“ dodává herečka s tím, že ve druhé polovině roku se uvidí, jak dál. A i kdyby se ukázalo, že velká představení jsou už nad její možnosti, nezříká se svých proslulých humoristických vyprávění. „Ráda bych pokračovala například ve svých besedách,“ přemýšlí legendární Bohdalka.

Pochopení pro Jiřinu má samozřejmě i principál Divadle Na Jezerce Ján Hrušínský (67): „V úterý jsem s Jiřinou mluvil, rád jsem ji slyšel a shodli jsme se, že nejdůležitější je její zdraví. Ujistil jsem ji, že jí Divadlo Na Jezerce na ni počká. Věřím, že diváci závažnost situace pochopí a na svou Bohdalku počkají také.“ Zbývá tedy jen věřit, že Jiřině Bohdalové se zdravotní stav zlepší natolik, že ještě dokáže svým divákům udělat radost při svých vystoupeních. No jak se říká, léta nikdo nezastaví. Jiřina dosud i přes úctyhodný věk vždy podávala obdivuhodný výkon, tak snad jí to ještě alespoň trošku vydrží.

Související Příspěvky