Měl pravdu? Ivan Vyskočil tvrdil, že jeho syn nespáchal sebevraždu, pracuje s tím už i policie !

Jeden z těch, kteří neprožívají sváteční atmosféru Adventu a blížících se Vánoc s radostí, je také český herec Ivan Vyskočil (76).

Jinak čiperný senior má stále v hlavě tragický skon syna Jakuba Vyskočila (†46), který se podle oficiální zprávy rozhodl v květnu dobrovolně ukončit svůj život. S tím se herec neumí stále smířit, je přesvědčen, že to byla vražda. Na nějakou radost ze svátků nemá proto ani pomyšlení, jak přiznává.

​Na svého úspěšného syna Jakuba, který byl podnikatel a řídil velkou dopravní společnost, byl Ivan Vyskočil patřičně hrdý. Velmi si s ním rozuměl a navzájem si důvěřovali. Věděl proto různé detaily z jeho života, což ho vede k indicii, že nespáchal sebevraždu, jak vyhodnotila policie jeho smrt. Zanechal totiž dopis na rozloučenou, kde vysvětloval důvod svého rozhodnutí. Vzpomínal v něm jednu osobu, která mu ztrpčovala život, jeho někdejší kamarád Jiří Vařil. Právě on byl kdysi majitelem společnosti a prý stále zasahoval do její činnosti. Říkalo se také, že Jakub byl pouze jeho „bílým koněm“. Ivan Vyskočil chce, aby se odhalila pravda.

„Okolo syna Jakuba není nic nového, teď je to už na policii, jak to vyšetří. Stále na tom pracují, hledají nějaké věci, ale zatím se to nikam neposunulo. Nebo ano, ale já o tom nevím,“ řekl s patřičnou skepsí Ivan Vyskočil. Syna mu to už tak nevrátí. Chybí mu, že jak bylo vždy zvykem, nezazvoní mu telefon od něj, aby si popovídali, co nového se děje. Dlouho po jeho tragickém skonu ho nechtěl dát pohřbít, neboť žádal, aby byla provedena jeho soudní pitva, což se nakonec i stalo. „Po pitvě mi bylo tělo mého syna vráceno a jeho pozůstatky jsou v současnosti uloženy v urně,“ řekl před časem herec s tím, že mu sbíral v Chorvatsku, kam si šel vyčistit hlavu, kamínky na hrob.

No zdá se, že jistý posun v případě přece jen nastal. Po téměř 7 měsících se vyšetřování blíží údajně ke konci, ale přece jen pracují policisté údajně is verzí, že to nemusel být dobrovolný odchod na druhý svět. „Čeká se na odborné vyjádření ke grafologickému zkoumání. Mělo by posoudit, zda tam byly například nějaké vlivy a okolnosti, zda byl pod tlakem, případně pod jakým eventuálním tlakem byl,“ vyjádřil se pro seznam.cz státní zástupce Zbyněk Polívka. Grafolog zkoumá dopis na rozloučenou, který Vyskočil zanechal. Jeho otec trvá na tom, že ho nepsal dobrovolně a výsledek zkoumání je v podstatě jediná naděje, aby se jeho slova potvrdila.“Je možné dále zkoumat, zda je linie rukopisu roztřesená či jinak afektovaná, což přinejmenším může naznačit na okolnosti a podmínky, za kterých byl dopis napsán,“ říká Polívka. Nechce předjíždět, ale pokud by se potvrdily zvláštní okolnosti, mohlo by se zahájit trestní stíhání.

O smrti podnikatele Jakuba Vyskočila informovaly jako první stránky jeho firmy na sociálních sítích ještě v květnu 2022. Dnes se okolnostmi jeho smrti zabývá i česká policie:

Související Příspěvky