Skandál prince Andrewa měl temné pozadí! VYDÍRÁNÍ královny?!

Ve světě mocných snad až příliš často jako by chybělo alespoň nějaké morální tabu, jak to dosvědčuje i případ britského prince Andrewa (62).

Jeho kauza se zneužíváním nezletilé americké dívky ho však stála příliš, samotná britská královna, jeho matka, ho proto zbavila královských povinností a vojenských titulů, na kterých si obzvláště zakládal. I jeho bratr, král Karel III., je neoblomný a nejeví žádnou ochotu v tomto směru něco měnit. Andrew má však i své zastánce.

‚Britskému princi Andrewovi pýcha určitě nechybí. Byl miláčkem své mámy, britské královny Alžběty II., a vždy to patřičně i využíval. Přestože byl až třetí v pořadí na trůn, pokusil se prý zneužít svá privilegia až natolik, že královské matce údajně předestřel návrh, jak staršího bratra odsunout z jeho pozice prvního následníka trůnu. To už však bylo za mírou tolerance královny Alžběty II., ba ji to prý až rozhořčilo. Přesto ale nijak neusnadnila nástup na trůn svému nejstaršímu synovi, že by se vzhledem ke svému pokročilému věku vzdala dobrovolně trůnu. Musel si počkat dlouhých 74 let.

K jedněm ze zastánců prince Andrewa nečekaně patří i bývalý milenec jeho exmanželky Sarah Ferguson, zvané Fergie (63). Se svým exmanželem má nadstandardní vztahy, sdílejí i společnou královskou nemovitost nedaleko zámku Windsor. Snaží se mu i velmi pomáhat ve znovuzískání jeho předchozích privilegií.

Její exmilenec, americký podnikatel John Bryans, se kupodivu také vyjádřil k princi Andrewovi velmi vstřícně. Podle něj byl princ obětí nekalých plánů zvrhlého Epsteina, se kterým byl ve styku. „Myslím si, že chtěl královnu vydírat prostřednictvím Andrewa,“ řekl na margo Epsteina pro britský deník Daily Mail. „Ve skutečnosti to nebyl daňový mág, ale obyčejný podvodník. Stýkal se s mocnými muži, kterým nabízel sex s mladými dívkami a pak je vydíral, aby mu zaplatili za mlčení, “ upozornil na krutou realitu tento podnikatel.

“ Pokud by byl do toho všeho Andrew opravdu zapleten, jak se všude tvrdí, pak by ho Epstein nepochybně využil k vydírání královny a inkasování milionů. Andrew totiž nikdy neměl žádné peníze, ty měla Alžběta,“ zdůvodnil jeho obhajobu prince. „Během vztahu se Sarah jsem viděl řadu jeho přítelkyň. Ani jednou se neobjevil se ženou mladší 20 let,“ tvrdí tento podnikatel, který nadále udržuje s Fergie dobrý vztah. Není pochyb, že jeho vysvětlení by mohlo být klidně pravdivé, Epstein byl zjevně člověk nízkých morálních hodnot, ale jen těžko se věří tomu, že je nepravdivé i tvrzení Victorie Giuffre, která toho o styku s princem řekla dost i do detailů.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *