Holčička z Troškových filmů: Obrala Hoštice o miliony !

Jako dítě se mihla v kultovní trilogii Slunce, seno… Herečka se však z Markéty N. nestala. Pracovala jako účetní a vytunelovala účty dvou českých obcí. Nyní vyslechla verdikt soudu.

Když se objevila informace, že herečka z Troškových filmů vytunelovala pokladnu Hoštic i sousední obce, režiséra komedií to pořádně rozhořčilo. „Prosím vás, jaká herečka? Mihla se v jednom záběru ve Slunce, seno, erotika asi jako pětiletá, žádná herečka to ale není,“ prohlásil rozzlobeně Troška. „Je to hanba!” dodal.

Markéta N. se nakonec živila jako účetní. „Všichni ji zde měli rádi, chodili si k ní po rady ohledně financí. Nikdo by to na ni neřekl. Prý doma přes počítač sázela a hrála hazardní hry,“ prozradil českému deníku jeden z obyvatel obce.

Blondýnka podle obžaloby tunelovala Hoštice od září 2019 do června 2020. Z bankovního účtu této vesničky si podle státní zástupkyně převedla finanční částku v celkové výši téměř 3,5 milionu korun v době, kdy byla zaměstnána jako obecní účetní. Sousední obec připravila o 1,3 milionu korun.

Nyní se postavila před soud, který jí i díky spolupráci a dohodě o vině a trestu napařil sice jen podmínku, ale všechny peníze musí vrátit. Hrozilo jí až osm let basy, dostala však podmíněný trest ve výši 1,5 roku s odkladem na tři roky.

„Když se to převalilo, postavila se k tomu čelem. Přišla se starostovi omluvit. Prý už to po nějakých částkách splácí, ale asi ještě dlouho bude,“ uvedl obyvatel obce. Jak píše Blesk, podle posudku znalkyně z oboru psychiatrie trpí Markéta N. patologickým hráčstvím.

Související Příspěvky