HEREČKA Jana PREISSOVÁ: Něžná kráska byla idolem mužů! A co jí udělal MANŽEL? Nepochopíte !

Režisérka Marie Poledňáková (†81), která v úterý zemřela, obsadila do svých komedií známé a krásné herečky. Janu Preissovou (74), Janu Šulcovou (75) a Kamilu Magálovou (71) však spojil krutý osud: podrazili je muži, které milovali.

Jana Preissová (74) zářila v komediích Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. V roce 1969 si vzala kolegu Viktora Preissa (75). Tomu se však začátkem 80. let z mileneckého vztahu narodila nemanželská dcera. Nejprve to tajil, pak se přiznal manželce i synovi.

Nakonec Preissovi krizi překonali. „Přece se nemohl ztratit ten kluk, kterého jsem kdysi potkávala na schodech. A ve mně je pořád ta dívka. Stále je v nás láska a doufám, že bude až do smrti,“ řekla Preissová před časem v rozhovoru pro web pražského Národního divadla.

Jana Preissová celý život bojovala s psychickými problémy. Bohužel postihli i jejího syna Martina (49). Herečka se pro dlouhodobě neléčené deprese stáhla z veřejného života a přestala hrát. K filmování se znovu a ve výborné formě vrátila před třemi lety.

Vypadá to tak, že i syn Martin své démony porazil a vztah s manželkou Martinou je v pořádku. Oba si v květnu spolu i zahráli.


Rodinné prokletí depresemi se přeneslo i na syna, také herce, Martina (49). Pod jeho těžký zdravotní stav se navíc podepsala i nadměrná konzumace alkoholu, pro kterou měl problémy s manželkou – herečkou Martinou. Před lety se Preiss demonstrativně pokusil o sebevraždu a na nějakou dobu skončil v léčebně. Nyní by měl být z nejhoršího venku.

Související Příspěvky