Po smrti Josefa Somry další rána: ZEMŘELA známá česká herečka !

Jen před několika hodinami zasáhla Česko smutná zpráva o úmrtí legendárního herce Josefa Somry. Do hereckého nebe však odešla i další známá herečka, kterou si diváci mimo jiné pamatují z kultovního filmu Sněženky a machři.

Již delší dobu bojovala se zdravotními problémy.

Ve věku 89 let zemřela Valentina Thielová. Smutnou zprávu přinesla na sociální síti i její kamarádka a spisovatelka Blanka Kovaříková. “ Když vám několik týdnů odchází blízký člověk, kterému už nemůžete nijak pomoci, je to vždy smutné, “ napsala.

Podle jejích slov se zdravotní stav české herečky v posledních dnech rapidně zhoršoval, a tak už nebylo možné si společně ani zatelefonovat. „ Valentýna Thielová, jedna z našich nejkrásnějších a nejskromnějších hereček, která před velkou kariérou dávala přednost obyčejnému životu, zemřela v sobotu ve spánku, “ přiblížila detaily.

Herečka, která byla dcerou ruských emigrantů, se provdala nejprve za básníka Vladimíra Thiela. Její životní láskou byl však Arpád Vlček, se kterým přežila 47 společných let, ale nikdy neměly společné děti. Přestože dvakrát otěhotněla, v obou případech šlo o mimoděložní těhotenství. Zahvězdila v hlavní roli ve filmu Florenc 13:30 či v kultovní rodinné komedii Sněženky a machři.

Související Příspěvky