Autor Srdce nehasnou dává ruce pryč od Charlotte Gottové

Šokující rozhodnutí autora hitu Srdce nehasnou Richarda Krajča. Proč náhle dává ruce pryč od Charlotte Gottové?

Jen pár měsíců před smrtí Karla Gotta (†80) napsal muzikant Richard Krajčo (45) pro něj a jeho dceru Charlotte (16) píseň Srdce nehasnou. Jak se ukázalo, pro Gotta to byla labutí píseň a pro mladičkou Charlotte hit, který ji měl vystřelit do světa showbyznysu. Vždyť se tak i stalo, společná píseň Srdce nehasnou za tři roky zaznamenala přes 72 milionů zhlédnutí.

Jelikož Charlotte jako jediná z Gottových dcer zdědila po Gottovi i pěvecký talent, po odchodu Karla Gotta na věčnost se pohledy jeho fanoušků upíraly zejména na ni. Všichni jaksi očekávali, že bude jeho nástupkyní. O to víc je potěšilo, když vystoupila i na vzpomínkovém koncertě Pocta Karlu Gottovi. Zde však nezazpívala píseň Srdce nehasnou, neboť by to bylo pro ni příliš bolestné. S Darou Rolins si střihly Zvonky šťěstí, které Charlotte zvykla zpívat s Gottem na jeho koncertech jako host.

A přestože pro Richarda Krajče bylo velkou poctou, že mohl napsat pro Karla Gotta a jeho dceru Charlotte zmiňovaný hit, žádnou další píseň pro Charlotte už nenapíše, dává od ní ruce pryč. A důvod? Krajčo je přesvědčen, že pokud by se Charlotte v budoucnu i věnovala zpěvu, nebude dělat hudbu, jakou dělal její otec. To je v podstatě vyloučeno. Dnešní mladá generace poslouchá úplně něco jiného. Vidí to u svých dětí, které jsou v podobném věku jako ona, řekl muzikant. A proto pro Charlotte další píseň nechystá ani chystat nebude, neboť dnešní dospívající generace je úplně jinde a on by pro ni proto asi nebyl nejvhodnější autor.

Kdo ví, co by na toto rozhodnutí řekl Karel Gott. Ale i on sám měl dceru Charlotte v posledním období svého života od pěvecké kariéry odrazovat. Více by ho potěšilo, kdyby z ní v budoucnu byla například paní primářka. Inu, ne každý je nahraditelný, Karel Gott určitě ne. A tak zůstávají jen jeho písně a vzpomínky. V den jeho nedožitých 83. narozenin si na něj spolu s jeho fanoušky zavzpomínala i vdova Ivana touto ještě nikdy nepublikovanou fotkou z jeho cesty na jejich poslední společnou dovolenou na Sardinii v roce 2019

Související Příspěvky