Po dlouhé nemoci zemřel herec Ladislav Potměšil. (†75)

Ladislav Potměšil několik let bojoval s rakovinou. Potměšil se proslavil především rolí otce hlavního hrdiny ve filmu Discopříběh či jako filmového majora Maisnera.

Potměšil se několik let léčil s rakovinou. Informaci o jeho smrti potvrdil jeho syn.„Tatínek umřel dnes ráno ve spánku v nemocnici Motol. Poslední roky hodně trpěl a rád bych poděkoval všem doktorům a sestřičkám, kteří se o něj úžasně starali, zvláště pak v posledních dnech,“ řekl jeho syn.

Na operaci musel kvůli nádoru v obratli už v roce 2016, načež byl pět měsíců upoutaný na lůžko. Do toho ještě řešil kýlu, která si také vyžádala operaci. V důsledku těchto zdravotních problémů musel herec svoji kariéru ukončit.

Během své téměř šedesátileté kariéry ztvárnil Potměšil desítky filmových rolí. Široké uplatnění našel také v divadle, zahrál si i v řadě televizních sérií. Diváci ho znají například ze seriálů Hospoda, Zdivočelá země, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů či Přístav.

Potměšil se narodil v roce 1945, vystudoval DAMU. Po studiích získal angažmá v Realistickém (dnes Švandově) divadle, kde působil až do roku 1988. Poté hrál krátce v Divadle S. K. Neumanna (dnes Divadle pod Palmovkou) a v Divadelní společnosti Josefa Dvořáka. V letech 1993 až 2007 byl členem souboru Divadla na Vinohradech.Byl podruhé ženatý, s herečkou Jaroslavou Brouskovou mají dva syny.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *