Populární česká herečka v ohrožení života : Otok mozku !

Tuto herečku a zpěvačku známe z divadelních prken a působí jako křehká žena.Přesto tak působí má ale i svou druhou , silnou stránku.

Vůbec nemá strach si obout pahorky a vydat se třeba i na konec světa. I dyž se jí stala nepříjemná věc, že po prvním himálajském výstupu skončila v motolské nemocnici s otokem mozku.

Šansoniérka

Světlana Nálepková (60)

tíhne k východnímu náboženství, józe a meditaci. Pravidelně létá do Tibetu za svým učitelem. Její první návštěva s sebou přinesla ale velké zdravotní problémy.

Poprvé a naposled

V roce 2012 do Himálaje odletěla Nálepková jako dobrovolnice a učit se a netušila však, co její »poprvé« s sebou přinese. „Vůbec jsem netušila, do čeho jdu, a na cestu jsem nebyla psychicky ani fyzicky připravená,“ přiznává zpětně. Když skončila výuku, tak ji čekal naplánovaný výlet. „Pětidenní trek jsem doslova přežívala, několikrát jsem cestu chtěla vzdát a umřít. Měla jsem opravdu extrémní výškovou chorobu,“ popsala herečka s tím, že už nikdy nechce o Indii slyšet.

Převoz do nemocnice

Při návratu domů měla velmi podlomené zdraví a nikdo nevěděl, co s ní bude dál. „Tři dny jsem nebyla schopna ničeho. Jen jsem ležela, nepřijímala žádné jídlo a rodina se na mě chodila jen dívat a poslouchat, jestli žiju,“ prozradila krutý návrat do reality. „Nakonec mě odvezli do nemocnice Motol, kde mi našli streptokoka a do toho otok mozku,“ dodala s tím, že po upynutí čtyř měsíců od zotavení si opět koupila letenku a frčela za dalším dobrodružstvím.

Krev a zánět

V malém Tibetu se prala s vážnými težkými podmínkami už od začátku. „Velmi špatně jsem snášela nadmořskou výšku, pořád mi tekla krev z nosu a do toho jsem dostala zánět dutin. Vůbec jsem nezvládala těžké podmínky a diskomfort, který tam na mě čekal,“ přiznala zpěvačka. „Škola tehdy ještě neměla vůbec žádné zázemí, neměla učebny, vyučovali jsme venku, 3500 metrů nad mořem na ostrém slunci a ve větru,“ dodala pro představu, jak výuka probíhala.

Související Příspěvky