Herečka Jana Šulcová dodnes bydlí v legendární vile z komedie S tebou mě baví svět : Takto tam nyní vypadá !

Dům herečky Jany Šulcové z komedie S tebou mě baví svět ukrývá vzácné poklady. Tak to tam vypadá po téměř 40 letech od natáčení.

Herečka Jana Šulcová (73) s oblibou tvrdí, že její dům zná celé Česko i Slovensko, a to právě díky tomu, že si v roce 1982 „zahrál“ v české komedii století S tebou mě baví svět. Ve filmu v něm žila rodina Horákových, tedy Jana Šulcová a Július Satinský. Domu dokonce ve filmu ani nezměnily číslo popisné. V domě se natáčely také některé interiéry, například v podkrovní místnosti. A obývák se režisérce filmu Marii Poledňákové tak zalíbila, že její přesnou kopii dala postavit v Barrandovských ateliérech.

V době natáčení legendární komedie v domě žila herečka Jana Šulcová se svým dnes již exmanželem Oldřichem Víznerem, který byl jejím spolužákem z vysoké školy, a s dcerami Terezou a Rozalii. Když se po 25 letech manželství rozvedli, zůstala v domě bydlet herečka s dcerami. Tu rozvod s manželem natolik „vykolejil“, že bohužel strach a úzkost začala zahánět alkoholem, čímž si vážně poškodila zdraví a podle jejích hereckých kolegyň toto těžké a špatné období přežila jen zázrakem.

Postupně se herečka opět dala dohromady, nad vodou ji drželi její dcery a jistotu domova, který se jí po rozvodu zhroutil, pro ni opět začal představovat její dům. Jana Šulcová v něm za ta léta ani příliš mnoho věcí nezměnila, nepovažuje to za nutné, nechává udělat jen nutné opravy. Například i dnes vaří ve stejné kuchyni jako před lety.

Pro herečku Janu Šulcová je dnes její dům oázou klidu a jistoty, tady se cítí bezpečně. V létě relaxuje v zahrádce, kterou si zútulňuje podle svých představ. V domě má i věci pro ni obzvlášť vzácné, například obraz – autoportrét starší dcery Terezy, která jí jako desetiletá nakreslila svou podobiznu. A za porod mladší dcery Rozálie dostala Jana od manžela vzácný hrací strojek s nahrávkou sboru z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany a Kde domov můj. Tyto věci herečka opatruje v domě dodnes.

Takto to vypadá v legendárním domě Jany Šulcové dnes

Související Příspěvky