Co jste o něm nevěděli ? Idol žen představitel Old Shatterhanda Lex Barker zemřel na ulici. Migrény zaháněl litry alkoholu

Herec si žil svým životem, dělal si prostě co chtěl, a proto mu jeho otec nikdy neodpustil. Lex žil naplno a to ho dělalo šťastným. S představitelem Vinnetoua Pierrem Bricem ho spojovalo velké přátelství i v soukromém životě. Když tihle pánové vyrazili na pánskou jízdu, vždy to stálo za to.

Představitel Old Shatterhanda a Tarzana Lex Barker dostal do života neuvěřitelné devízy. Sportovní postavu, krásnou tvář a hlavně herecký talent. Všechny své přednosti ale uměl dokonale zúročit.

Narodil se v zámožné rodině plné guvernérů, obchodníků a magnátů, kteří pro Lexův komediální talent neměli moc pochopení. Otec ho posléze dokonce vydědil a své rozhodnutí nevzal nikdy zpět, ani když se syn stal slavným hercem.

Lex se toužil stát hercem odmalička, svět politiky ho vůbec nelákal. Na nátlak rodičů vystudoval univerzitu a roku 1941 získal titul stavebního inženýra. Na truc svému otci ale ani ne rok po ukončení školy nastoupil do armády a chtěl bojovat v Anglii, Alžírsku a Itálii.

Když se vrátil z armády, tak  se ho rodina definitivně zřekla a Lex začal hrát na plný plyn. Rodinu nepotřeboval, peníze si dokázal vydělat sám. Stal se totiž hvězdou první velikosti. Ve třiceti zazářil ve filmu Tarzan, říká se, že roli získal proto, že uměl pořádně zařvat.

I přesto, že byl slavný, tak nebylo vše zalité sluncem. Velmi ho trápilo ho válečné zranění hlavy a on své bolesti řešil prášky a alkoholem. Bylo mu doporučeno zkusit štěstí v Evropě, odjel tedy do Německa. Nejprve se objevil v několika detektivkách, ale hvězdou se stal až díky westernům.
Legendární Old Shatterhand neboli „drtící pěst“ jak ho přezdívali v sérii Vinnetou byl nezapomenutelný. S kolegou Pierrem Bricem je pojilo velké přátelství i v soukromí. Říkalo se, že na place Lex nikdy nepil, ale večer si vše vynahrazoval plnými doušky. Není tedy divu, že mu 11. května roku 1974, pár dní po jeho 54. narozeninách, vypovědělo srdce a on zemřel uprostřed rušné ulice v New Yorku.
Lex Barker se narodil do bohaté rodiny plné politiků a bankéřů.
Když byla na natáčení zima, herci trávili čas společně pod dekou.
Lex Barker a Pierre Brice byli nerozlučnými přáteli i v soukromí.
Takhle vypadal Lex deset dní před smrtí.
Lex Barker a Pierre Brice při pauze na natáčení.
Lex byl v roli Tarzana nezapomenutelný.
Lexovi padaly ženy k nohám.
Barker se svým vřelým vztahem k ženám rozhodně netajil.
Herce začalo trápit válečné zranění a bolest léčil prášky a alkoholem.
Idol milionů žen po celém světě zemřel v pouhých 54 letech na infarkt.

Související Příspěvky