ZEMŘEL Andy Hryc († 70) : Dcera herce popsala poslední sekundy jeho života !

V posledních měsících herec bojoval producent a režisér s vážným leukemických onemocněním.I když se zdálo z počátku ,že se jeho stav začíná zlepšovat, v posledních týdnech se mu výrazně pohoršilo. Dcera Andyho Hryce potvrdila na sociální síti, že v noci zemřel.

Andy Hryc († 70) odešel do uměleckého nebe nad ránem 31. 1.2021. Po těžkém boji s akutní leukémií sice zazněla pozitivní slova lékařů, ale z posledních záběrů herce , jakož i z jeho slov bylo jasné , že neměl vyhráno. Jako vždy, ani v tomto případě ho neopouštěl humor a dobrá nálada, které byly pro něj pověstné.

Jeho milovaná dcera Wanda zveřejnila na sociální síti dojímavou fotografii, jak otce drží za ruku a popsala poslední sekundy s otcem : “ Dnes o 3:13 hod mě opustil nejdůležitější muž mého života … v posledních hodinách jsem ho držela pevně za ruku, poslední slova , které jsem mu řekla, byli „miluji tě“ a poslední slova, která řekl on, byly „i já tě velmi miluji“ … sbohem tato, děkuji za všechno, už nic nebude jako dosud, „napsala zraněná producentka.

Svou kariéru Andy Hryc začal studiem na VŠMU v Bratislavě a působil nejprve ve Státním divadle v Košicích, ale nakonec se přesunul do bratislavského Divadla Nová Scéna, ve kterém se stal v roce 2002 ředitelem. Zazářil ve filmech jako Sebechlebský hudci, Ráno pod měsícem, Habermann mlýn, Kamarád do deště, Černí baroni, zda v slavném Rivers of Babylon. V letech 1992-2005 působil jako ředitel Rádia Twist, ale pracoval i jako konzul Slovenska v Seychelské republice. Zabředl i do politiky, stál při vzniku HZDS, či později označil za omyl, kandidoval do eurovoleb, a tři roky dělal poradce ministrovi kultury Milan Kňažko. V roce 2008 přežil tragickou havárii a smrt svého syna Huga. Soustrast rodině a blízkým.

Související Příspěvky