100 let od narození legendárního herce Rudolfa Hrušinského. Z místa jeho odpočinku zmizela vzpomínka

Přesně před 100 lety se narodil jeden jeden z nejlegendárnějších českých herců Rudolf Hrušínský. Jeho památku si dodnes připomínáme nejen filmy, v nichž hrál, ale i návštěvou místa jeho posledního odpočinku na Olšanských hřbitovech. Z hrobu významné tváře československé filmové scény ale zmizela zásadní vzpomínka.

Rudolf zemřel před 26.lety, ale i ve dnešní době o něm moc často vzpomínají jeho fanoušci. Většina z nich se narodila i po jeho smrti.

Na Olšanském hřbitově Hrušínský má hrob, kde odpočívá ještě s dalšími 5. lidmi, z nichž 4, včetně samotného Rudolfa, měly ve vitríně vystavené své fotografie. Ty jsou nyní ale z neznámého důvodu pryč. Ale bohužel teď zůstaly jenom urny.

V minulosti byl hrob herecké legendy pokryt břečťanem, ten však zmizel a nyní je na žulové desce jen několik květin a svíček.

Velké množství fanoušků, kteří nebydlí blízko hřbitova nemohou přinést legendárnímu herci květinu na hrob. Kvůli tomu vzpomínají na Hrušínského doma, kdy se dívají na filmy, ve kterých hrál jako např. Tři veteráni, Postřižiny, Dobří holubi se vracejí, Vesničko má středisková, Tichá bolest

Jedním z nejznámějších je Spalovací mrtvol.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *