SMUTNÁ zpráva pro známého zpěváka: Vážná diagnóza a konec kariéry !

Známý a úspěšný zpěvák, který má za sebou roky skvělé kariéry bohužel ohlásil konec. Za jeho náhlým rozhodnutím jsou přitom vážné zdravotní problémy a diagnóza, kterou až dosud dva roky tajil před kolegy i veřejností.

Slovenský operní zpěvák Martin Malachovský (52) vyšel po dvou letech trápení s pravdou ven. Manžel Ivety Malachovsky až dosud v tichosti bojoval se zákeřným onemocněním, ale nyní podle něj přišel čas, aby k září ukončil kariéru a před veřejností přiznal, že jeho zdraví je podlomené. “ Po 28 letech odcházím z divadla ze zdravotních důvodů, protože mi zjistili roztroušenou sklerózu.

Jde o velmi vážné onemocnění. Udeřilo mi to na centrum rovnováhy a nerad bych skončil na jevišti tak, že budu divákům na smích. Nechci být svou vlastní karikaturou. Myslel jsem si, že to nějak zvládnu, ale onemocnění je natolik omezující, že v divadle končím, „uvádí na rovinu

Malachovský dodává, že cítí velkou nejistotu v pohybu a protože nedokáže udržet rovnou linii v chůzi, mnozí se domnívají, že má vypito. Lékaři mu po sérii vyšetření nakonec potvrdili sklerózu a zpěvák přiznává, že má problém i s obyčejným zavázáním tkaničky či velkou únavou.

Přestože se snažil navzdory onemocnění vystupovat na jevišti, po dvou sezónách se definitivně vzdal. „Šokovalo mě to. I jsem si poplakal. Za slzy jsem se nikdy nestyděl, „truchlí.

Zpěvák, který byl až do padesátky úplně zdravý, tak nese změnu života velmi těžko. Oporou mu však zůstává dcera a zejména manželka , která ví o každé návštěvě lékaře. “ Celý život se ve všem radíme. Takže to věděla jako první.

Ivka je úžasná, tolerantní žena, stojí při mně a pomáhá mi. Přiznám se, že součástí nemoci je i to, že člověk si přestane věřit, začne o sobě pochybovat.

Tehdy musí mít u sebe někoho, kdo ho chápe, „pochvaluje si. Nadále se však zůstane věnovat práci, která ho naplňuje, a tou je přednášení na konzervatoři. “ Odcházím z divadla, zůstanu však učit na konzervatoři, kde od roku 2011 působím jako pedagog. Při tom člověk může sedět a předávat své zkušenosti. Velmi mě to naplňuje a dobře se tam cítím,“Těší se na novou, ačkoli náročnou etapu života.

Související Příspěvky