Zpěvačka Lucie Bílá přemýšlí o smrti.Už má sepsanou i závěť. Je za tím vážná nemoc ?….

Přestože je LUCIE BÍLÁ (51) čerstvě zamilovaná do mladého řidiče RADKA FILIPIHO (33), honí se jí hlavou černé myšlenky. Nijak se netají tím, že přemýšlí o své smrti.

Kdo by si ale myslel, že jsou příčinou jejích zvláštních pohnutek snad vážné zdravotní potíže, hluboce by se mýlil. Několikanásobná zlatá slavice chce být zkrátka jen připravená.
A právě proto se rozhodla si už nyní vybrat místo svého posledního odpočinku. Chce být prý pochovaná tam, odkud bude mít pěkný výhled.

Není ale příliš brzy na to myslet?

Je tu na návštěvě

Podle zpěvačky jsme na světě jenom na návštěvě a v okamžiku, kdy si to uvědomíme, vážíme si více každého dne. Bílá má prý navíc ráda konce, když jsou věci uzavřené. „Něco si naplánuju a dodělám to,“ objasňuje zpěvačka s tím, že má pocit, že když se na závěr života nachystá, nic ji nepřekvapí.

Článek pokračuje na další straně

Místo, kde by chtěla být pohřbena, vybrané tedy má, ale na smrt se určitě netěší.“Ano, mám místo, ale neříkám, že přemýšlím i nad tím, co by se na mém pohřbu mělo hrát za hudbu … Já vám řeknu, proč jsem o tom místě přemýšlela. Každému z nás jednou odejde někdo blízký a my za ním pak chodíme na hřbitov. Proč by to místo nemělo být hezké, proč by tam neměly být lavičky a hlavně dobrá příjezdová cesta?

Chci udělat příjezdovou cestu k hrobu mé maminky, aby se mi tam lépe jezdilo, “netajila umělkyně, která přiznala, že už má vyřešeno i právní záležitosti.

“Jsou lidé, kteří například nehovoří o závěti, ale já mám závěť hotovou. Pro mě jsou to důležité věci. Je to možná i tím, že jsem věřící člověk, že jsem obklopena kamarády, kteří jsou kněží. Denně jsou na pohřbech cizích lidí, na svatbách, na křtinách a zase na pohřbech a já s nimi na toto téma vedu dlouhé debaty, “dodala Bílá, která je tak již na svou smrt překvapivě papírově připravena.

Související Příspěvky