Známá herečka z Přátel podlehla rakovině. V nemocnici zemřela sama!

Hollywood je opět v slzách poté, co se potvrdila smutná zpráva o úmrtí známé a populární herečky. 70letá hvězda seriálů podlehla rakovině dělohy a v nemocnici vydechla naposled sama.

Filmový svět přišel o další skvělou herečku. Mary Pat Gleason zemřela podle informací Variety 2. června po těžkém boji s rakovinou dělohy. Nemoc už přitom porazila v roce 2015, ale tentokrát se jí stala osudnou. Oblíbená umělkyně odešla ve věku 70 let v nemocnici, kde strávila poslední měsíc života.

Jelikož v USA stále platí přísná pravidla ohledně nemocničních návštěv kvůli přetrvávajícímu koronavirus, Gleason odešla ze světa celkem sama bez rozloučení s příbuznými. Herečka se během kariéry proslavila účinkováním ve známých seriálech i filmech.

K těm nejpopulárnějším patřilo její účinkování v sitcomu Přátelé, Dvě baby na mizině, Mama, Zoufalé manželky či v Se * ve městě a Pohotovost. Stejně ztvárnila nezapomenutelné postavy ve filmech Základní instinkt, dramatu The Crucible, ale i v romantické komedii Nesnesitelná krutost či Moderní Popelka. Naposled si zahrála ve filmu Sierra Burgess je Lucernu v roce 2018. Čest její památce.

Související Příspěvky