Pamatujete si na nezkrotnou Angeliku? Takto vypadá po 52 letech !

Francouzská herečka Michèle Mercier účinkovala ve více než 50 filmech, přičemž se proslavila především rolí nezkrotné Angeliky. Doslova éterickým vzhledem a dokonalou postavou způsobovala žárlivost žen a touhu mužů.

Michèle Mercier toužila být již od raného dětství baletkou, ale malá postava ve filmu, kdy zastoupila nemocnou tanečnici, její změnila život. Původní jméno Jocelyn si změnila na Michèle, aby mohla prorazit na stříbrném plátně. Postupně získávala několik malých úkolů, ale hvězdu z ní udělala až filmová snímek Angelika.

Článek pokračuje na další straně

Herečka nakonec natočila pět filmů jako Angelika, díky čemuž se stala slavnou a milovanou. Jistý čas si svou úspěšnou kariéru užívala, ale po dlouhých letech na nejslavnější životní roli zcela zanevřela. Byla totiž zaškatulkována, přičemž ji režiséři báli obsazovat do svých projektů.

Článek pokračuje na další straně

Diváci se také ztotožnili s markýzou andělů a desítky filmů, které natočila později, je vůbec nezajímali. Dokonce v roce 2002 napsala autobiografii s názvem „Já nejsem Angelika!“ Umělkyně má dnes 81 let a ve společnosti se objevuje pouze zřídka. Stále má však pověstnou jiskru v očích!

KDYSI

Článek pokračuje na další straně

NYNÍ

Související Příspěvky