Smutné zprávy pro fanoušky: Královna Alžběta II. zřejmě…

Pandemie koronavirus zasáhla i královskou rodinu, která musela výrazně omezit kontakt s veřejností a zrušit plánované akce. Největší změnu však pocítila královna Alžběta II., Která z bezpečnostních důvodů již před časem opustila Buckinghamský palác. Přišla však další tvrdá rána.

Velká Británie eviduje k 13. květnu v důsledku koronaviru více než 226 tisíc nakažených a téměř 33 tisíc mrtvých. Královna Alžběta II. (94) se tak přesunula na hrad Windsor, kde se nachází již dlouhé dva měsíce. Jelikož patří k mimořádně ohrožené seniorské skupině, je zřejmé, že od své rodiny, poddaných, a také královských povinností bude odloučená už do konce svého života. Vakcína proti onemocnění COVID-19 je v nedohlednu a stále není jasné, jak dlouho bude pandemie sužovat svět.
Královna Alžběta II. je ráda ve společnosti

Článek pokračuje na další straně

K plnění povinností královny se vyjádřil i její dlouholetý životopisec Andrew Morton, který si myslí, že zůstane v domácí izolací už natrvalo. ,, Je to nesmírně smutné, ale nevidím jako reálné, že by se královna vrátila ke své obvyklé práci. COVID-19 jen tak neodejde a bude s námi měsíce, ne-li roky. Pro královnu by bylo příliš riskantní znovu se stýkat s lidmi, “ uvedl.

Článek pokračuje na další straně

Vyjádření od uznávaného odborníka královské rodiny velmi zasáhlo fanoušky, se kterými se vládnoucí panovnice velmi ráda setkávala. S veřejností tak bude komunikovat alespoň prostřednictvím videonahrávek. Stejné opatření zřejmě bude muset nést i její manžel, 98-letý princ Philip.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *