Smutné zprávy: Zemřela legendární československá hlasatelka !

Ze světa domácího showbyznysu přišla velmi smutná zpráva. Ve věku 91 let zemřela legendární československá hlasatelka, která patřila svého času k těm nejkrásnějším.

Ve věku 91 let odešla na věčný odpočinek podle informací deníku Blesk jedna z legendárních hlasatelek Československa Heda Čechová. Kdysi jedna z nejkrásnějších televizních tváří patřila u diváků k mimořádně oblíbeným, ale v soukromí prožila těžký život.

Už jako 21-letá přišla o milovaného otce, který byl označen za politického nepřítele a poté, co byl vyhozen z postu správního ředitele rozhlasu, tuto nespravedlnost neunesl av roce 1949 se zastřelil. Přišla io sestru, která emigrovala do Německa, ale už se ji nikdy nepodařilo vypátrat. Přestože poznala životní lásku Vladimíra Čecha, s nímž měla syna Vladimíra, jejich vztah skončil jeho odchodem od rodiny.

Na výchovu tak zůstala sama a bez finanční podpory manžela se zasloužila o to, že syn nakonec vystudoval herectví a stal se ve svém oboru úspěšným. I zde však hlasatelka zasáhla rána osudu, když její syn v roce 2013 podlehl agresivní rakovině s diagnózou Lynchův syndrom. Ona sama rakovinu překonala jako 49-letá, no zvítězila. Rovněž se musela smířit se ztrátou práce po okupaci v roce 1968, když ji vedení odklidili do archivu, kde třídila gramofonové desky. Čest její památce.

Související Příspěvky